Yangın Eğitimi Sertifikası

Yangın eğitimi sertifikası, oluşan ya da oluşabilecek yangın durumlarında alevlerin kişilere zarar vermeden söndürülmesi ve bu anlamda gerekli tekniklerin öğretilmesi sonrasında verilmektedir. Aniden meydana gelen doğal afetler sonucunda yangınlar çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda yangın ile mücadele etmeyi öğrenebilmek ve ortamda güvenliği sağlamak önem arz eder.

Her yıl binlerce kişi bilinçsiz hareket etme sebebi ile can ve mal kaybı yaşıyor. Bu gibi durumları yaşamamak adına eğitim alabilir ve yangın eğitimi sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Eğitimin amacı; 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, İş yerlerinde Acil Durum Hakkında Yönetmelik ve Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik mevzuatlarına göre iş yerlerindeki çalışan personelin tümünün veya yeter sayıdaki personelin zorunlu alması gereken temel yangın eğitimlerini verebilecek yeterliliğe sahip eğitmen yetiştirmektir.

Yangın eğitimi sertifikası nasıl alınır?

Ekşioğlu OSGB ile iletişime geçerek yangın eğitimlerine katılabilir ve eğitim sonunda belgenizi alabilirsiniz. Eğitimler KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ yangın eğitici eğitmeni Erkan EKŞİOĞLU tarafından verilmektedir. Eğitimleri içeriği aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir.

*Sivil Savunma Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma Koleji, Temel Yangın Eğitimi
*Yangının Tanımı
*Yangın Çeşitleri
*Söndürme Teknikleri
*Yangın Anında Yapılanlar
*Söndürme Anına Yapılanlar
*Yangının Nedenleri
*Yangının Aşamaları
*Yangının Yarattığı Tehlikeler
*Yangın Güvenlik Önlemleri
*Yangın Kapınızı Çalarsa
*Orman Yangınları
*Yangın Tüpleri ve Uygulaması
*Eğitim 3 Saat teorik, 1 saat pratik, toplam 4 saattir.

Tatbikatlı yangın eğitimleri ve yangın eğitimi belgesi

Yangın eğitimleri içerisinde belirli tatbikatlar gerçekleştirilir. Böylece katılımcılar olası bir durumda nasıl davranmaları, öncelikleri adımları ve diğer detayları daha iyi öğrenme fırsatı elde eder. Eğitimin personele kazanımları ise eğitimde verilen tüm çalışanların başlangıç yangınına ya da yayılmış olan bir yangına doğru malzeme ile ve doğru şekilde müdahale etmesi, söndürmesi ya da yayılmasını engellemesidir. Yangın eğitimi alarak büyük bir bilinç elde edebilir ve bulunduğunuz ortamda güvenlik sağlayabilirsiniz.

Yangın eğitimi sertifikası, eğitimlerin düzenlendiği alanlar ve daha fazlası için iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ekşioğlu uzman ekibi sizlere en doğru yönlendirmeyi sağlayacaktır.Bir cevap yazın