Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimi

Çalışan Personellerinize Bu Eğitimi Neden Aldırmalısınız? Çalışan personellerinizin acil durumlar kapsamında görevlendirilecek ve bu yönde reaksiyon alacak kişiler olan Arama Kurtarma Ekiplerinin Eğitimi ile, olası afetlerde önemli bir görev üstlenecek arama kurtarma ekiplerinin bilgi ve becerilerinin arttırılması, arama kurtarma ekiplerinin görevlerinin ve işbölümünün koordineli bir şekilde yürütülmesi ve arama kurtarma ekipmanlarının doğru kullanımı amaçlanmaktadır. Bu eğitim ayrıca afet sonrası profesyonel ekipler bölgeye ulaşana kadar, ilk müdahalenin yapılabilmesi ve çalışanların gerekli konularda etkili, akılcı ve pratik çözümler üretebilmeleri için geliştirilmiştir. Bu gibi durumlarda olay yerinde bulunanlar birbirlerine yardım etmek zorunda kaldıklarında birbirlerine yapacakları yardım hakkında bilgilendirmedir. Dolayısı ile göçük altında kalan kişilere doğru müdahale etmek hayati önem taşımaktadır. Yanlış yapılan müdahaleler kişilerin hayatını kaybetmesine yol açabileceği gibi sakat kalmasına neden olabilir. Bu neden ile ekşioğlu iş güvenliği firması eğitmenlerinin vermiş olduğu eğitim ile çalışanlarınızın böyle bir ortamda kaldığın da bu bilgiler hem personelinizi ,hem çalışanlarınızı hem de sizi kurtaracaktır.

Hedef
EKŞİOĞLU İŞ GÜVENLİĞİNİN VERMİŞ OLDUĞU EĞİTİM İLE PERSONELLERİNİZİN KAZANIMLARI NE OLACAK ? Çalışan personellerinizin verilen eğitim ile afet ve acil durumlara karşı bütün toplum seviyelerinde nasıl önlem alınabileceğine ilişkin ortak bir bilinç ve yaklaşım oluşturması sağlanmış olacaktır. Bazı müdahalelerde yapılan yanlışların veya yanlış bilgilerin ve bunların oluşturmuş olduğu sonuçları can ve mal kaybına Seben olmaktadır. Bu eğitimin sonunda elde edilen bilgilerin uygulanmasıyla, herhangi bir acil durum karşısında çalışanların, işletmenin ve ürünlerin zarar görebilirliği düşürebilir.

İçerik
Temel Afet Bilinci
Temel Kavramlar ve Tanımlar
Afet ve Acil Durumlar
Türkiye’deki Afet Yönetim Sisteminin Gelişimi
Afet ve Acil Durum Planları
Arama ve Kurtarma Temel Bilgileri
Arama ve Kurtarmaya Giriş
Arama Kurtarma Eğitimi
Enkazda Çalışma Prensipleri (Profesyonel Ekip Örnekleri) Kurtarmada Kullanılan İpler ve Düğümler (Uygulamalı)
Afetlerde Temel İlk Yardım Bilgisi
Afet Psikolojisi ve Psikolojik İlk Yardım
İlgili Kanunlar
1- 7126 Sayılı Sivil Savunma Kanunu,
2- 7269 Sayılı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlere Dair Kanun
3- 6 / 3150 Sivil Savunma İle İlgili Teşkil Ve Tedbirler Tüzüğü

Gerekli ön bilgiler
• Katılımcı Sayısı 1 grup için en az 10 kişi olarak planlanmaktadır.
• Eğitim için gerekli materyaller eğitim alan firma tarafından karşılanmaktadır.
Katılımcı sayısı kadar:
5 metrelik statik ip ( 10 luk)
1 tane 12 Metrelik sedye bağlama ipi ( 8mm kalınlığında)
2 adet karabin
2 adet 8 li
Sedye
Battaniye
1 tane 20-25 Metrelik 10 mm kalınlığında statik ip

Katılımcılara eğitim öncesinde Eğitim Kitapçığı ve Bilgi Kartları dağıtılacaktır.
Eğitimin Süresi : 16 Saat (12 saat Teorik ve 4 saat Uygulamalı Eğitim)
Eğitim Araçları : Katılımcılara Eğitim Öncesinde Eğitim Kitapçığı ve Bilgi Kartları Dağıtılacaktır.

Kimler bu eğitimi almalı?
Onlarca ya da yüzlerce çalışanı bulunan bir işyerinde bir kaç kişinin bu tür olaylar karşısında yeterli olması mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla toplam çalışan sayısının dörtte biri, ya da beşte biri oranında hesaplanıp, ekiplerin ona göre kurulması ve her vardiyada konuşlandırılması can ve mal kaybının en az şekilde ya da sıfır zararla atlatılmasını sağlayacaktır.

Eğitim sonunda verilen belge
Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara, Ekşioğlu İş güvenliği Tarafından ’’TEMEL ARAMA KURTARMA’’ belgesi verilecektir.

Eğitim yeri
Ekşioğlu İş Güvenliği Eğitim Salonu veya eğitim almak isteyen kurumun salonu

Eğitimler Hakkında Bilgi Talep Edin

Call Now ButtonHemen Ara
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?