PCR ve Antikor Testi

Ekşioğlu OSGB olarak Koronavirüs sürecinde PCR ve Antikor testleri ile yanınızdayız!

Koronavirüs, toplum hayatını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Virüsü tetikleyen ve yayılmasına yol açan en büyük etkenlerden biri de ortak çalışma ortamları. Ekibiniz ile PCR ve Antikor testi yaptırmak için Ekşioğlu OSGB’den destek alabilmeniz mümkün. Virüsün tüm aşamaları için gerekli olan testleri kısa sürede yaptırmak ve sonuçlarını öğrenmek için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

PCR Testi

Hasta ve hastalık tanısı için virüsün kuluçka döneminden itibaren uygulanan testtir. PCR testi, virüsün kişinin vücudundaki varlığının öğrenilmesi için ağız ve burundan alınan örneklerle yapılır. Diğer bir ismi ise sürüntü testidir. Bu test için bir sınırlama yoktur. Covid 19 belirtisi gösteren veya hasta bir kişiyle temaslı olan herkese PCR testi yapılabilir. Herhangi bir yaş kriteri yoktur.

 


Antikor Testi

IgM- IgG Antikor Testleri: Bağışıklık durumunun değerlendirme sürecinde kullanılan testlerdir. IgM (erken evre) antikoru, bireyin Covid-19 virüsü ile yakın zamanda karşılaştığını gösterir. IgG, bağışıklık sisteminin virüse karşı yeterli yanıt verdiğini ve koruyucu antikorlar oluşturduğunu gösterir. Antikor testi kan alınarak yapılır.

Neden Antikor Testi?

Hastalık geçirenlerde bağışıklık gelişip gelişmediği, antikor testi ile kontrol edilir. Covid 19 virüsünü Asemptomatik olarak geçirenlerin tespit edilmesini sağlar. Normal çalışma düzenine geçecek olan işletmelerin antikor testi ile tarama yaptırması en doğru karar olacaktır.

Kurumlar İçin Covid-19 Testi

pcr-antikor-testiBirçok kurumun virüsün artış göstererek ilerlediği bu süreçte çalışanlarına covid-19 testi yaptırma talebi bulunmaktadır. Çalışma alanında pozitif vakaların çıkması diğer personellerin sağlığı açısından da önem taşır. Bu nedenle kurumlar için covid-19 testi ihtiyaçlarınızda yanınızdayız! Ekşioğlu OSGB bünyesinde PCR ve Antikor testleri gerçekleştirilir. Bu testler ile kısa bir sürede virüs bulaşmış çalışanlar tespit edilerek izolasyon sağlanabilir. Böylece pandeminin kurum içerisinde yayılması engellenmektedir.

Personel sağlığını korumak ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için normal çalışma sürecine geçmeden önce Covid-19 testi yaptırabilirsiniz. Ekşioğlu OSGB PCR ve Antikor testleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorularınıza yanıt bulmak için İletişim sayfasını ziyaret ediniz. Daha sağlıklı ve güvenli çalışma sahaları için Koronavirüs sürecinde testlerimiz ile yanınızdayız!