Diğer Sağlık Personeli Eğitimi

Diğer sağlık personeli eğitimi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler kapsamında İşyeri Hekimi çalıştırmak zorunda olan her işletme ayrıca Diğer Sağlık Personeli de çalıştırmak zorundadır. 01.01.2015 tarihinden sonra işyerleri ile sözleşme yapan Diğer Sağlık Personellerinde belge sahibi olma şartı aranmaya başlanacaktır.

Yasal düzenlemeler nedeniyle ihtiyaç duyulan ve işverenlerce talep edilen bu meslekte kariyer gelişimi sağlamak için; İstanbul Anadolu yakası’nda hizmet veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetkili eğitim merkezlerimizde, 90 saatlik Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşireliği) Eğitimi’ne katılabilir ve Bakanlıkça yapılan sınavlara başarılı olarak Diğer Sağlık Personeli Sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ekşioğlu Diğer Sağlık Personeli Eğitimi

diğer sağlık personeliKaliteli eğitmen kadromuz ve katılımcıları sınav tarihine kadar etkin tutan eğitim sistemimiz ile sınavlarda başarı sağlayarak Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşireliği) Sertifikası sahibi olmak ve mesleğin avantajlarından yararlanmaya başlamak en önemli kazanım olmaktadır. Ekşioğlu OSGB, Diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) Sınavına donanımlı ve özgüvenli olarak girmek isteyen sağlık personeli kursiyerleri için basılı ders notları ve soru kamplarına düzenlemektedir.

Resmi gazetenin ilgili sayısında yapılan açıklamaya göre yönetmelikte İşyeri Hemşiresi yerine “Diğer Sağlık Personeli” ifadesi yer almaktadır. Buna göre işyeri hemşireliği eğitimi sertifika programına aşağıdaki unvana sahip kişiler başvurabilir. Hemşire Çevre Sağlığı Teknisyeni Acil Tıp Teknisyeni Sağlık Memuru Yönetmelik sayılan bu bölümlerden mezun kişiler Diğer Sağlık Personeli olabilir. Diğer sağlık personeli eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlık tarafından yapılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara Çalışma Bakanlığı tarafından Diğer Sağlık Personeli belgesi verilmektedir. Diğer sağlık personeli temel eğitimini verecek kurumlar Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarıdır. işyeri hemşireliği eğitimi de verecek olan kurumumuz ön kayıt başvurularını almaya başlamıştır.

Diğer sağlık personeli eğitimi konusunda detaylı bilgi almak ve sorularınıza yanıt bulmak için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Hakkında Bilgi Talep Edin