Yangın Eğitimi

Çalışan personellerinize yangın eğitimini neden aldırmalısınız. Neden bu eğitim çok önemli ? Sadece çalışma alanı firma bünyesi içinde değil sosyal olarak kullandığımız alanlar yaşama alanlarımız v.s karşılaşabileceğimiz yangın ile nasıl mücadele edebiliriz mücadele yöntemimiz ve ya birçok afette ve olayda en tehlikeli müdahale şekli; yetersiz bilgi ve yanlış müdahale tarzıdır. Konu hakkında yeterli bilgi ve beceri olmadan yapılan müdahaleler olayın büyümesine, can kaybının artmasına ve zararın daha fazla olmasına sebep olur. Yangın ise bu tür sonuçların görüldüğü en belli başlı afet şeklidir ve her zaman her yerde karşınıza çıkabilir yeri ve zamanı yoktur.

Özellikle iş hayatında bedeli çok daha ağır olmaktadır.Sonuçları en aza indirmek için Ekşioğlu iş sağlığı ve güvenliği firma bünyesine aiıt olan yangın eğitmenci sertifikasına sahip kişilerce verilen Sertifikalı yangın eğitimleri ile temel yangın eğitimi aldırılan kişiler yangına en doğru müdahaleleri yaparak can ve mal kayıplarının oluşmasını ya da olayın en az zararla atlatılmasını sağlayabilirler.

Tatbikatlı yangın eğitimlerimizde, tecrübeli eğitmenimiz kontrolünde metal tava içinde oluşturulan ateşe yangın tüpleri ile müdahale edilmekte ve uygulamalı yangın eğitimi verilmektedir. Uygulamalı olarak yangın söndürme eğitimi alan ve sınavda yüksek puan alan kişilere yangın sertifikası düzenlenir ve bu kişiler, iş yerlerinde yangın ekiplerinde görev aldırılır.

Hedef

Eğitimin personele kazanımları ise eğitim verilen tüm çalışanların başlangıç yangınına ya da yayılmış olan bir yangına doğru malzeme ile ve doğru şekilde müdahale etmesi, söndürmesi yada yayılmasını engellemesi hedeflenmiş olur.

İçerik

Sivil Savunma Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma Koleji, Temel Yangın Eğitimi
Yangının Tanımı
Yangın Çeşitleri
Söndürme Teknikleri
Yangın Anında Yapılanlar
Söndürme Anına Yapılanlar
Yangının Nedenleri
Yangının Aşamaları
Yangının Yarattığı Tehlikeler
Yangın Güvenlik Önlemleri
Yangın Kapınızı Çalarsa
Orman Yangınları
Yangın Tüpleri ve Uygulaması
Eğitim 3 Saat teorik, 1 saat pratik, toplam 4 saattir

İlgili kanunlar:

1- 19-12-2007 Tarihli 2007 / 12937 Sayılı Binaların Yangından Korunması

Hakkında Yönetmelik

2- 7126 Sayılı Sivil Savunma Kanunu,

Eğitim yöntemi

Eğitim iki aşamalı gerçekleşir ; Eğitimin etkinliği ve değerlendirilmesi, eğitim öncesi ve sonrasında yapılacak sınavlarla ve anketlerle sağlanacaktır. Eğitimler interaktif eğitim teknikleri kullanılarak, televizyon, projektör, slayt vb eğitim materyalleri ile destekli, ayrıca yapılan tatbikatlar ile de insan odaklıdır.

Eğitmen kadrosu

Eğitimler; KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ YANGIN EĞİTİCİ EĞİTMENİ TARAFINDAN Sertifikalı,Erkan EKŞİOĞLU tarafından verilecektir.

Eğitim sonunda verilen belge

Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara, “Temel Yangın Eğitimi’’ sertifikası verilecektir.

Eğitim yeri

Eğitim alan kurumun eğitim salonu ve tatbikat için belirlenecek uygun bir alan.

Eğitimler Hakkında Bilgi Talep Edin

Call Now ButtonHemen Ara
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?