Sağlık Taraması Hizmeti

Sağlık taraması hizmeti ile personelinizin sağlığını korumak için işletme olarak sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Firma çalışanlarınızın periyodik sağlık muayenesi, Çalışma Bakanlığı’nın belirlediği tarihler itibari ile yapılır.

Eğer faaliyet kodu veya yapılan iş;

Çok tehlikeli sınıfta yer alıyor ise yılda bir, tehlikeli sınıfta yer alıyor ise üç yılda bir, az tehlikeli sınıfta yer alıyor ise 5 yılda bir periyodik sağlık muayeneleri yapılması zorunludur.

Sağlık taraması yapan firmalar periyodik muayeneleri, henüz bir hastalık belirtisi göstermeyen sağlıklı kişilerin tarama testleri fizik muayeneleri ve sağlık eğitimi yoluyla sağlıklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirir.

Her başvuran için risk faktörlerine göre biçimlendirilmiş, kanıta dayalı olarak yapılandırılmış; spesifik, etkin, uygulanabilir ve kabul edilebilir bir denetim durumudur. Bu izlemle, hem birey için gerekli görülen uygulamaların güvenceye alınması hem de sık karşılaşılan gereksiz test ve müdahalelerin önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Mesleki hastalık teşhisleri için de erkenden tedbir almak adına sağlık taraması hizmeti önem taşır.

Sağlık Taraması Hangi Durumlarda Yapılır?

Sağlık taraması, yeni bir işe başlayan tüm çalışanların yaptırması gereken bir zorunluluktur. Bu süreç ile ilgili zorunluluk, 6331 sayılı Kanun ile açıkça belirtilmiştir. Kanunda belirtilen maddeler esas alınarak söylenebilir ki ilgili sağlık taraması, ilgili iş yerlerinde uygun koşullar sağlanarak yapılmalıdır. Bununla birlikte sağlık taraması hizmeti sadece işe girerken yapılması gereken bir tetkik olmayıp devam eden iş akdinde dönem dönem tekrarlanmalıdır.

Sağlık Taramasını Kimler Yapar?

Periyodik sağlık taramaları genellikle iş yeri hekimleri tarafından sürdürülmektedir. Bununla beraber Ekşioğlu OSGB ailesi olarak bu hizmeti sizlere sunmaktayız.

Sağlık Taraması Hizmetinde Hangi Testler Yapılır?

İlgili testler iş yerine ve çalışan sağlığına göre değişiklik gösterebilse de sağlık taraması hizmetinde genellikle aşağıdaki testlere rastlanır:

  • Akciğer grafisi,
  • Hemogram (Tam kan sayımı),
  • Solunum fonksiyonu testi (SFT),
  • ODİO (İşitme testi),
  • Kan grubu,
  • EKG,
  • Göz muayenesi,
  • Tetanoz aşısı,
  • Açlık kan şekeri.

Sağlık Taraması Hizmeti: Ekşioğlu OSGB

Bu kapsamda Ekşioğlu ailesi olarak; sağlık hizmetleri, mobil sağlık ve laboratuvar hizmeti gibi çalışanların yasal süreler ve yönetmelik çerçevesinde tetkiklerin yenilenmesini ve yapılan tetkiklerin meslekler ile bir ilişkisi bulunup bulunmadığını tespit etmek adına çalışmalar yürütmekteyiz. Yapmış olduğumuz tetkikleri (sağlık taramalarını), mobil sağlık araçları veya bireysel başvurular ile sağlamaktayız. Sağlık taraması yapan kurumlar için arayış içerisinde iseniz alanında uzman Ekşioğlu OSGB ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İçerik Hk: Mobil sağlık taraması yapan firmalar İstanbul, sağlık taraması yapan firmalar İstanbul, sağlık taraması yapan firmalar, sağlık taraması hizmeti,

Sağlık Taraması Hizmeti Sık Sorulan Sorular

Sağlık taraması neleri kapsar?

Sağlık taraması, ilgili iş yerlerine ve çalışanına göre değişiklik gösterir. Genellikle sağlık tarama testleri; Akciğer grafisi, Hemogram, Solunum Fonksiyonu Testi, İşitme Testi (ODİO), Kan Grubu, EKG, Göz Muayenesi, Tetanoz Aşısı, Açlık Kan Şekeri gibi sağlık hizmetlerini kapsar.

Sağlık taraması fiyatı nedir?

Sağlık taraması hizmeti ve fiyatları için  0(216) 309 97 97 numaralı iletişim hattını arayabilir ya da  web sitemiz üzerinden Ekşioğlu OSGB ekibi ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlık taraması zorunlu mudur?

Sağlık taraması yapılması zorunludur, fakat tarama süreçleri yapılan işin tehlike durumlarına göre sınıflara ayrılmaktadır ve sağlık muayeneleri bu durumlara göre farklılık içermektedir. Yapılan iş çok tehlikeli sınıfta yer alıyorsa yılda bir kere; tehlikeli sınıfta yer alıyorsa üç yılda bir kere; az tehlikeli sınıfta yer alıyor ise beş yılda bir kere sağlık taramaları yapılması zorunludur.

Gün içinde sağlık taraması hizmeti alabilir miyim?

Mesai saatleri içerisinde laboratuvarımızı arayarak randevu alabilirsiniz. Ekibimizin müsaitlik durumuna göre, belirlediğiniz gün ve saatte uzman ekiplerimiz tarafından sağlık danışmanı ve taraması hizmeti alabilirsiniz.

Evde sağlık taraması hizmeti veriliyor mu?

Mobil Sağlık Hizmetleri İstanbul lokasyonunda profesyonel ekip ile hizmet sağlamaktayız. Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş araçlar ile yapılması kanuni olarak zorunlu olan ve yapılması planlanan tetkikler için müşterilerimize mobil sağlık aracı ile hizmet sunmaktayız.

Sağlık Hizmetleri Hakkında Bilgi Talep Edin