Sultanbeyli OSGB Firması

Sultanbeyli OSGB firması için profesyonel çözümler sağlayacak bir uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız Ekşioğlu OSGB ile iletişime geçebilirsiniz.  İş sağlığı ve güvenliğini korumak için alınması gerekli eğitimler, kanunen zorunlu hale getirilmiştir. Belirli bir personel sayısına sahip tüm işletmeler, gerek iş akışını korumak gerekse işçi sağlığını gözetmek adına OSGB hizmetlerinden yararlanmaktadır.

OSGB; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde belirtildiği üzere iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri veren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kuruluşlardır. 30 Haziran 2012 Resmi Gazete de yayınlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na göre iki ve daha fazla personeli bulunan tüm şirketler işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli hizmeti alma yükümlülüğündedir.

OSGB yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimi hizmetlerinde iş yerindeki olası risk faktörleri incelenmektedir. Hali hazırda gerek personelin uyması gereken kurallar, gerekse işverenin yükümlülükleri göz önünde bulundurup öncelik sırası belirlenmektedir. OSGB bir ekip işidir. Alınan eğitimler ve yapılması gereken işlemler belirlendikten sonra işveren de dahil olmak üzere tüm ekip kendi sorumluluklarını yerine getirmeli ve iş ortamı daha güvenli bir yere dönüştürmelidir.

Sultanbeyli OSGB, İş Sağlığı ve Güvenliği Firması

OSGB desteği ve eğitim, iş kazalarının önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınması ve bu tedbirlere uyulması konusunda temel bir altyapı oluşturmaktadır. Sultanbeyli OSGB firması olarak profesyonel ekibimiz ile bu konuda birçok firmaya çözüm ortaklığı sağlamaktayız.

Ekşioğlu Sultanbeyli Ortak Sağlık Güvenlik Birimi eğitim içeriği aşağıdaki gibidir.

1- YASAL MEVZUAT VE YÖNETMELİK BİLGİSİ
2- İŞ GÜVENLİĞİ TANIMI
3- KİŞİSEL KORUYUCULAR
4- UYARI İKAZLARI VE İŞARETLERİ
5- İŞ YERİNDEKİ TEHLİKELER VE ÖNLEMLER
6- ÖRNEK İŞ KAZASI İNCELEMESİ

İşletmeye özel çözümler sunan Ekşioğlu OSGB iş güvenliği uzmanları, tüm yasal gereklilikler ve personeller için oluşturulması gereken evraklar hakkında işverene bilgilendirme sağlamaktadır.  Alınan önlemler ve kaza riskini karşı edinilecek tedbirler, işletmeyi daha sağlıklı ve güvenli bir yer haline getirmektedir. Sultanbeyli OSGB firmaları için araştırma yapıyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.