Sancaktepe İş Sağlığı ve Güvenliği

Sancaktepe iş sağlığı ve güvenliği firması olarak uzun yıllardır iş kazalarının önüne geçilmesi ve olası risk faktörlerinin belirlenmesi konusunda uzman ekibimiz ile çözüm ortaklığı sağlıyoruz. Şirketiniz için Sancaktepe osgb firması arayışında iseniz Ekşioğlu ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

İş kazaları sebebi ile her yıl yüzlerce personel yaşamını yitirmektedir. Kanunların bu noktada gerekli yükümlülükleri olmuş ve buna istinaden iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, kurumlar içiz zorunlu hale getirilmiştir. Sektörlere yönelik olarak olası kaza faktörleri belirlendiğinde hem iş verimi hem de işçi sağlığı gözetilmiş olur. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yerinde kimyasal, fiziksel veya biyolojik faktörlerin sebep olduğu hastalık ve yaralanmaları ortadan kaldırmak ya da önlemek için prosedürler geliştirmekle sorumludur. Sancaktepe iş sağlığı ve güvenliği ekibi olarak alanında profesyonel tüm eğitmenlerimiz bu anlamda verimli bir çalışma yürütmektedir.

Her iş yerinde olası meslek hastalığı ya da iş kazası riskleri farklılık gösterir. İnşaat sektöründe gerekli ekipmanların sağlanıyor olması ve doğru kullanılması çok önemlidir. Ofis gibi çalışma alanlarında ise bel ya da boyun fıtığı gibi hareketsiz çalışmadan kaynaklanabilecek meslek hastalıklarının önüne geçmek için işverenin sağlaması gereken imkanlar da söz konusudur. Tüm bunları belirlemek ve iş sağlığı ile işçi güvenliği korumak daha verimli çalışmak anlamına gelir.

Sancaktepe İş Sağlığı ve Güvenliği Firması

sancaktepe iş sağlığı ve güvenliği firmalarıSancaktepe iş sağlığı ve güvenliği firması olarak 2016 yılından bugüne hizmet sunmaktayız. İş sağlığı ve güvenliği konusundaki ihtiyaçlarınıza güçlü bir çözüm ortağı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Çalışanların maksimum düzeyde eğitim alması, iş yerinde kullanması gereken ekipmanları doğru şekilde kullanıyor olabilmesi, risk faktörlerinin bilincinde olunması ve bunun için gerekli önlemleri iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile alması son derece önemlidir. Ekşioğlu Sancaktepe osgb uzman kadromuz bu anlamda gerekli tüm eğitimi personellere ve işverene sağlamaktadır.

Çalışan her bireyin iş kazası yaşama ihtimalini minimuma indirmek ve çalışma ortamı nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarını önlemek bu eğitimin başlıca amacıdır. Bununla birlikte her kaza, iş kazası olarak kabul edilmemektedir. Kazanın gerçekleştiği yer ya da gerçekleşme şekli bu konuda farklı sonuçlar yaratabilir. İşveren olarak hem işinizi hem de personellerinizi koruyarak verimli bir faaliyet alanı oluşturmayı hedefliyorsanız Ekşioğlu OSGB ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İş dünyasında, çalışanların sağlığını ve güvenliğini sağlamak, yasal bir zorunluluğun yanı sıra etik bir sorumluluk haline de gelmektedir. Sancaktepe’de faaliyet gösteren İSG firması, bu önemli konuda işletmelere rehberlik ederek, iş kazalarını en aza indirgeme ve çalışma ortamlarını güvenli hale getirme misyonunu üstlenmektedir.

Ekşioğlu OSGB çatısı altında faaliyet gösteren Sancaktepe’deki İSG firması, işletmelerin faaliyet gösterdiği sektöre özgü riskleri belirler, analiz eder ve uygun önlemleri alarak danışmanlık hizmetlerini yürütür. Çalışanların İSG konusunda bilinçlenmesi için işletmelere eğitim ve seminerler düzenler. İşletmelerin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş planlar oluşturarak İş Sağlığı ve Güvenliği politikalarını ve uygulamalarını düzenli olarak denetler; gerekli iyileştirmeleri faaliyete geçirir. Olası acil durumları öngörerek işletmelere acil durum planları oluşturulmasında yardımcı olur.

Sancaktepe OSGB Sağlık Raporu

İş sağlığı ve güvenliği, iş dünyasında hayati bir öneme sahip olup; çalışma ortamındaki olası risklerine önüne geçmesinde yardımcı olmaktadır. Çalışanlarının sağlığını korumak ve iş kazalarını en aza indirmek adına OSGB tarafından sunulan sağlık raporları; işveren ve personel adına büyük bir önem taşımaktadır. İşletmelerin yasal düzenlemelere uygun bir çalışma ortamı oluşturmalarına yardımcı olurken, çalışanların sağlığını korumak ve iş kazalarını önlemek amacıyla faaliyet göstermektedir.

Sancaktepe OSGB, işe yeni başlayan çalışanların işe giriş muayenelerini gerçekleştirir. Muayene esnasında çalışanın genel sağlık durumu değerlendirilir, çalışacağı pozisyona göre tetkikler yapılır ve işe uygunluğu belirlenir. Belirli aralıklarla yapılan periyodik muayeneler, çalışanların sağlık durumlarını düzenli olarak kontrol edilmesini sağlar, olası sağlık sorunlarının önceden tespit edilmesine yardımcı olur.

Ekşioğlu OSGB profesyonel ekibi ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda işletmelere yüksek standartlarda bir performans sergilemelerine yardımcı olarak, işyerlerine güvenli bir gelecek sunmalarına destek olmaktadır.

Sancaktepe Ağır İşlerde Çalışabilir Raporu

Ağır işlerde çalışabilir raporu, çalışanın ağır ve tehlikeli iş koşullarında çalışmasının sağlık açısından uygun olup olmadığını belirlemek amacıyla hazırlanan bir sağlık raporudur. Sancaktepe’de ağır işlerde çalışanlar için, sağlıklarını korumak ve güvenli bir çalışma ortamında faaliyet göstermek adına alınması gereken önlemler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu rapor, çalışanın sağlık durumunu fiziksel ve mental olarak değerlendirir ve ağır iş koşullarında çalışmasının uygun olup olmadığını belirler.

Personel, işe giriş veya belirli periyotlarda sağlık muayenelerine tabi tutulur. Bu muayene, genel sağlık durumu, fiziksel dayanıklılık ve zihinsel sağlık gibi faktörleri değerlendirir. İşyerindeki ağır iş koşullarına karşı çalışanın sağlık durumunu göz önüne alınarak ağır işlerde çalışmanın olası etkilerini analiz edilir. Rapor, çalışanın fiziksel yeteneklerini değerlendirerek çalışan sağlığını korumaya yönelik önlemleri belirler. Sağlık muayenesi sonuçlarına dayanarak, sağlık profesyonelleri çalışanın ağır işlerde çalışabilirliğini değerlendirir ve bir rapor hazırlar. Ayrıca; ağır işlerde çalışabilir raporu, işvereni yasal düzenlemelere uygun hareket etmesine yardımcı olmakta ve hukuki olarak korumaktadır.