Ortak sağlık güvenlik birimi hizmeti

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi yani OSGB hizmeti; Kamu kurum ve kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösteren şirketler tarafından, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulan ve Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilen şirketlerdir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun şirketlere getirdiği işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma yükümlülüğüne ilişkin olarak şirketler dilediği durumda ilgili görevi üstlenecek personel ta da yetkilendirilmiş bir Ortak Sağlık Güvenlik Biriminden hizmet almak durumundadır. Çalışma şartlarının iyileştirilmesi, hem iş hem de işçi sağlığının korunması için işverenin sorunluluklarını yerine getirmesi oldukça önemlidir. Böylece her sene yaşanan iş kazası ve meslek hastalıkları yaşanma durumu minimum seviyeye indirgenir.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Hizmeti Temel Görevleri;

  • İş Güvenliği Uzmanlığı
  • İşyeri Hekimliği
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri
  • Rehberlik Ve Danışmanlık Hizmeti
  • Risk Analizi
  • Acil Durum Eylem Planı

OSGB hizmeti olarak Ekşioğlu bünyesinde İş güvenliği danışmanlık hizmeti, İş güvenliği uzmanlık hizmeti, İşyeri hekimliği hizmeti ve Diğer sağlık personeli hizmeti verilmektedir. Kurulduğumuz günden bugüne önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Ekşioğlu OSGB’de hiçbir şey insan hatasına bırakılmaz. Bütün faaliyetlerimiz kendi geliştirdiğimiz takip süreçleriyle kontrol edilebilir.

Ekşioğlu, hizmet verilen firmalara sürpriz ziyaretlerde bulunarak 3. göz denetimi yapar ve firmayı bir anlamda olası bir müfettiş denetimine hazırlar. Müşterilerimizi en kötü senaryoya hazırlayan sistemimiz, maksimum kalitede isg hizmeti vermek üzere tasarlanmıştır.

30 kişilik profesyonel kadro, 6 yıllık sektör tecrübesi ve 81 farklı iş kolu ile Ortak sağlık güvenlik birimi hizmeti için en iyisini sunmaktayız. Sizde şirketiniz için kanuni zorunluluklarınızı yerine getirmek ve işçi güvenliğini sağlamak için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Neden OSGB hizmeti almalısınız?

Ortak sağlık güvenlik birimi hizmeti aldığınızda işyeriniz içerisinde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli bulundurmak yükümlülüğünde olmazsınız. Aynı zamanda hizmet sağlayacak olan ekip, gerek belgelendirme gerekse şirket içi yapılması gerekenlere ilişkin en doğru aksiyon planını sizin için oluşturacaktır. Böylece kanuni zorunluluklarınızı yerine getirirken iş ve işçiyi korumak adına tüm gereklilikleri sağlıyor olursunuz.Bir cevap yazın