Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Firmaları

Ortak sağlık güvenlik birimi firmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren kuruluşlardır. İşyerlerindeki sağlık ve güvenlik koşullarını kontrol edecek, gereken önlemlerin alınması için raporlama yapacak ve iş koşullarının iyileştirilmesini sağlayacak bu kuruluşlar ile hem iş hem de işçi sağlığı gözetilmektedir.

OSGB firmaları işyerlerinde  kaza,  yangın, doğal  afetler gibi acil  müdahale  gerektiren durumlar için acil durum planlarının hazırlanmasını, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gerekenleri organize eder. Bu süreçte ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapar. Her sene işletmelerde meslek hastalıkları ve iş kazaları gözlenir. Bunların bazıları işletmelerin tedbirsizlikleri nedeniyle bazıları ise doğal afetler sonucu oluşur. İşverenin ve personellerin bu gibi durumlar için hazırlıklı olması, müdahale ekiplerinin oluşturulması ve tatbikatlar ile sürecin desteklemesi olası bir durumda yaralanma ve ölüm riskini minimum düzeye indirger.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile iki ve daha fazla çalışanı olan bütün şirketler iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personeli bulundurmakla yükümlüdür. İşverenler bu personelleri işyeri bünyesinde kadrolu çalıştırarak ya da Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden hizmet alarak bu yükümlülüklerini yerine getirebilirler.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Firmaları ve Görevleri

OSGB firmalarının temel görevleri ve hizmet detayları aşağıda sıralanmıştır.

  • İş Güvenliği Uzmanlığı
  • İşyeri Hekimliği
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri
  • Rehberlik Ve Danışmanlık Hizmeti
  • Risk Analizi
  • Acil Durum Eylem Planı

OSGB hizmeti almak için profesyonel firmalar ile çalışmak en doğru karar olacaktır. Ekşioğlu OSGB olarak sektörümüzde yıllardır edindiğimiz tecrübe ve uzman kadromuz ile sizlere çözüm ortaklığı sağlıyoruz. Ortak Sağlık güvenlik birimi firmaları olarak işletmeniz için aksiyon planını en kısa sürede oluşturuyor ve personelleriniz için gerekli eğitimleri başlatıyoruz. Ortak sağlık güvenlik firması konusunda daha detaylı bilgi edinmek için İletişim sayfamızı ziyaret edebilir ya da form doldurabilirsiniz.

OSGB, tüm işletmelerin güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olan birimlerdir. İşveren olarak doğru ilerlemek ve kanuni zorunlulukları yerine getirmek için sizde hizmet detaylarımızı inceleyebilirsiniz.Bir cevap yazın