İşyeri Hekimi Hizmeti

Hem çalışanların hem de işverenlerin refahını korumak ve geliştirmek için İşyeri hekimi hizmeti sağlanmalıdır. İş yerlerinde oluşabilecek yaralanmalar ve hastalıkların önlenebilmesi için ilk ve zorunlu bir adımdır. Çalışma koşullarından kaynaklanan hastalık ve rahatsızlıkların önlenmesi ve tedavisi ile ilgilenir. OSGB’nin önemli bir yönüdür. Toplum sağlığı ve iş yönetimi için kanunen belirli standartlara sahip iş yerlerine zorunlu hale getirilmiştir.

İşyeri hekimi hizmeti, bir şirket tarafından çalışanlarının sağlıklı ve sağlık problemlerinden arınmış olmasını sağlamak için alınan bir hizmettir. İşyeri hekimleri, çalışma sahasındaki potansiyel risk faktörlerini değerlendirir. Yaralanmaları ve hastalıkları en aza indirmek ve çalışan verimliliğini arttırmak için en iyi tedavi seçeneklerini önerir. İş hekimliği hizmetlerinin işletmeler için pek çok faydası vardır. Uygun maliyetle hem personeli hem de işi korur. İşverenlerin devamsızlığı yönetmelerine, maliyetleri düşürmelerine ve işyeri güvenliğini iyileştirmelerine destek olur.

İşyeri hekimliği hizmeti, çalışanlarının sağlık ve esenliğini sağlamak için işverenlerle yakın işbirliği içinde çalışan profesyonel, bağımsız bir tıp uzmanıdır. İşyeri hekimi işverenlere işyeri güvenliği ve sağlığı konusunda tavsiyelerde bulunabilir ve çalışanların katılımını iyileştirebilirler. Ayrıca işyeri ortamını ve çalışanların sağlığını değerlendirerek takip sağlar. Gerektiğinde işle ilgili acil durumlara da müdahale edebilir. Kanuni olarak da zorunlu hale gelen bu hizmet hakkında bilgi alabilir ya da işyeri hekimi eğitimi için detayları inceleyebilirsiniz.

Ekşioğlu OSGB işyeri hekimi hizmeti

Ekşioğlu OSGB olarak uzun yıllardır iş sağlığı ve güvenliği sektöründe işletmelere profesyonel yönlendirme ve destek sağlıyoruz. Amacımız, hizmet sağladığımız çözüm ortaklarımızın ihtiyaçlarını ve önceliklerini saptayarak uygun, pratik,  etkin OSGB çözümleri üretmektir. İşyeri hekimi hizmeti için detaylı bilgi sahibi olmak adına İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli eğitmen kadromuz ve katılımcıları sınav tarihine kadar etkin tutan eğitim sistemimiz ile daima yanınızdayız!Bir cevap yazın