İş Güvenliği Danışmanlığı

İş güvenliği danışmanlığı, işyerlerinde çalışanların güvenliğini ve sağlığını koruma altına almayı hedefleyen buna ilişkin olarak da çalışma ortamındaki iş verimliliğini artırmaya yönelik yapılan uygulama ve önlemler bütünüdür. Her yıl iş kazaları sebebiyle birçok çalışan yaşamını yitirmekte veya meslek hastalığı ile yaşam konforunu kaybetmektedir. İş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmetleri olası riskleri ele alarak personel gelişimi sağlar. Aynı zamanda işletmenin tehlike sınıfına yönelik olarak yapılması gerekenleri raporlar. Böylece hata payı minimum seviyeye indirgenir.

İş güvenliği hizmetinde iş yerinin sorumlu olduğu kadar personellerin sorumluluk ve ilkeleri de önem taşır. Bu konuda çalışanlara verilen istek, şart ve görevlerin problemsiz olarak yerine getirilmesi iş güvenliği sürecinin işleyişini sürdürülebilir kılacaktır. Kurum, kuruluş ve şirketler çalışanlara yönelik gerekli görev dağılımını sağlamasının yanı sıra bu etkenlerin önüne geçmek ve ortadan kaldırmak adına danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ekşioğlu OSGB profesyonel ekibi ile iş güvenliği danışmanlığı sağlamaktadır.

İş güvenliği danışmanlığı hizmeti

“6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 6, 7 ve 8’inci maddeleri gereğince işverenler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlamakla yükümlüdür. İş güvenliği uzmanlığı hizmetleri 6331 sayılı kanun ve bu kanun kapsamındaki yönetmeliklerle belirlenmiştir.”

İş güvenliği danışmanlarının sunduğu hizmetler aşağıda sıralanmıştır;

  • Rehberlik ve danışmanlık hizmeti
    Risk değerlendirmesi
    Çalışma ortamının gözetimi
    İgili birimler ile iş birliği

İSG uzmanının görevleri arasında iş güvenliği ile ilgili gerekli eğitimleri vermek, işyerinde gözetim ve denetim sistemi kurmak, yönetmek, İSG Kurulu çalışmalarına katılmak, işverene iş güvenliği konusunda rehberlik ve danışmanlık yapmak yer alır. Böylece işletme çok daha sağlıklı şartlar altında çalışmalarını sürdürür. İş güvenliği danışmalığı için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ve ekibimiz ile görüşebilirsiniz. Danışmanlık detaylarını öğrenirken sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.Bir cevap yazın