Ekşioğlu OSGB Olarak Kadın İstihdamına Önem Veriyoruz!

Ekşioğlu OSGB olarak 2016 yılından bugüne iş kazalarına ve meslek hastalıklarına karşı önlem almak ve sağlıklı çalışma alanları oluşturmak adına faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki ihtiyaçlarına güçlü bir çözüm ortağı olmak adına yola çıktığımız bu sektörde, gücümüzü ve kalitemizi kadın çalışanlarımızdan aldığımıza inanıyoruz.

TÜİK 2020 verilerine göre işgücüne katılım oranı kadınlar arasında yaklaşık %32 iken erkeklerde bu oran %68,2. Özellikle pandemi sürecinin de iş hayatını olumsuz etkilediğini göz önüne aldığımızda bu oranların hali hazırda daha da düşük olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu sebepler ile yeni iş kollarında kadınlarımıza alan yaratılması ve işverenlerin bu konuya titizlik göstermesi gerektiğini düşünüyoruz.

İşimizdeki Kalite ve Güç %60 Kadın Çalışanımızdan!

Kadın istihdamının sürdürülmesi ve kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer edinmesi, gelişen bir Türkiye olma yolunda önemle ilerlememizi sağlayacak. Ekşioğlu OSGB olarak bünyemizde bulunan tüm personellerimizin %60’ını kadınlarımız oluşturuyor. Eğitim ve tatbikat süreçlerinde aktif rol edinen çalışanlarımız, OSGB alanında büyük başarılar elde edilmesini sağlıyor. Böylece hem iş yerleri iş ve işçi sağlığı konusunda gelişiyor hem de tüm ekibimiz kadınlarımızın başarısı ile daha fazla ilerliyor.

 

#kadınvarsakalitevar #kadınistihdamı