Periyodik Sağlık Muayeneleri

Firma çalışanlarınızın Periyodik sağlık muayenesi,çalışma bakanlığının belirlediği tarihler itibari ile yapılır.

Faaliyet kodu veya yapılan iş eğer ;

Çok tehlikeli sınıf da yer alıyor ise yılda bir Tehlikeli sınıf da yer alıyor ise üç yılda bir

Az tehlikeli sınıfta yer alıyor ise 5 yılda bir yapılması zorunludur. Çalışanlar periyodik sağlık muayeneleri (sağlık tetkikleri ) henüz bir hastalık belirtisi göstermeyen sağlıklı kişilerin, tarama testleri ve fizik muayene ile danışmanlık ve sağlık eğitimi yoluyla sağlıklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla yapılan düzenli sağlık kontrolüdür.

Her başvuran için, risk faktörlerine göre biçimlendirilmiş, kanıta dayalı olarak yapılandırılmış, spesifik, etkin, uygulanabilir ve kabul edilebilir bir denetim durumudur. Bu izlemle, hem birey için gerekli görülen uygulamaların güvenceye alınması, hem de sık karşılaşılan gereksiz test ve müdahalelerin önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Ve meslekte mesleki hastalık mesleki bulaşıcı hastalık teşhisleri içinde erkenden önlem almak de önemlidir.

Bu amaç doğrultusunda,bireylere, cinsiyet ve yaş gruplarına ve çalıştıkları iş koluna yaptıkları faaliyetlere yönelik , o toplumda mortalite ve morbiditeyi en fazla etkileyen hastalıkların risk faktörlerine yönelik, kanıta dayalı muayene ve tarama testlerinin uygulanmasını, danışmanlık ve hasta eğitimi hizmetlerini ve bağışıklamayı içeren bir hizmet sunumunu hizmetidir. Bu kapsam da ekşioğlu mobil sağlık ,sağlık hizmetleri ve laboratuar hizmeti olarak çalışanları yasal süreler ve yönetmenlik çerçevesinde tetkiklerin yenilenmesini ve yapılan tetkiklerin meslekler ile bir ilişkisi bulunup bulunmadığını tespit etmek için çalışmalar yürütmekteyiz. Bir çok tetkik (sağlık taramalarını) he mobil sağlık araçları veya bireysel başvurular ile sağlamaktayız.

Sağlık Hizmetleri Hakkında Bilgi Talep Edin

Call Now ButtonHemen Ara
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?