Mobil Sağlık Taraması Hizmeti Yapan Firmalar 2022

Mobil sağlık taraması yapan firmalar periyodik muayeneleri, henüz bir hastalık belirtisi göstermeyen sağlıklı kişilerin tarama testleri fizik muayeneleri ve sağlık eğitimi yoluyla sağlıklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirir.   

Son dönemlerde oldukça kolay hale gelen mobil sağlık taraması hizmeti, çalışanların sağlık durumlarını hızlı bir şekilde tetkik etmektedir. Her başvuran için risk faktörlerine göre biçimlendirilmiştir ve kanıta dayalı olarak yapılandırılan hizmettir. Spesifik, etkin, uygulanabilir ve kabul edilebilir bir denetim durumu olarak görülür. Bu izlemle, hem birey için gerekli görülen uygulamaların güvenceye alınması sağlanır. Ayrıca sık karşılaşılan gereksiz test ve müdahalelerin önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Mesleki hastalık teşhisleri için de erkenden tedbir almak adına sağlık taraması hizmeti önem taşır. Ekşioğlu OSGB gezici iş sağlığı aracı İle sağlığınız adına gerekli tetkikleri sağlanır.

Mobil Sağlık Taramalarında Hangi Hizmetler Verilir?

  • Odiometri: İşitme ile ilgili tüm testlere verilen isimdir. Gürültülü ortamda çalışan personellerin işitme kontrolleri Odiometri ile gerçekleştirilmektedir.
  • Akciğer Grafisi: Çalışanların akciğer ve solunum problemlerini önceden saptamak için çekilen grafidir.
  • Portör Taraması: Portör testi bir kişinin herhangi bir virüsü veya bakteriyi taşıyıp taşımadığını belirlemeye yardımcı olan testtir. Özellikle gıda sektöründe çalışanlarının yaptırdığı taramadır.
  • Spirometri: Solunum fonksiyonunun testinde kullanılan alettir. Akciğere giden hava miktarını ölçmekte kullanılmaktadır.
  • Göz Taraması: Mobil sağlık taramasında kolaylıkla yapılabilen göz taraması testi, görme kornealarını, göz merceğini, göz kapaklarını ve bir çok göz hastalığını ölçer. Çalışanlarının bundan etkilenmemesi için çözümler üretmek için yapılmaktadır.
  • EKG: İşe giriş raporu almak isteyenlerin en çok karşılaştığı ölçüm cihazı olan EKG kalp ve damar hastalıklarının saptanmasında kullanılmaktadır..
  • Hemogram Testi:  Kandaki hücre oranı ve sayısını saptamak için yapılan testtir.
  • Kan Şekeri Testi: 8-10 saat arasında açken yapılan testtir.

Mobil Sağlık Taraması Fiyatları

Mobil sağlık taraması ile tüm testlerin en hızlı bir şekilde yapılıp raporlanmasını sağlanır. Firmalar bu hizmeti alırken Mobil sağlık taraması fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ister. Fiyatlar sağlık taramasından geçecek kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. En doğru fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.