İzmit OSGB Firması

İzmit OSGB firması için şirketinize özel bir çözüm arayışında iseniz uzman Ekşioğlu OSGB ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

izmit osgb firması

Ekşioğlu OSGB deneyimli iş güvenli uzmanları, iş yeri hekimleri ve diğer sağlık personeli kadrosuyla profesyonel osgb hizmeti sunmaktadır. Her yıl gerçekleşen iş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle kanunlar gereği işletmelerin OSGB hizmeti almaları zorunlu hale getirilmiştir. Bu hizmet bağlamındaki gereklilikler, işletme çalışan sayısı ve sektöre yönelik olarak değişiklik göstermektedir.

OSGB açılımı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak geçmektedir. Daha sağlıklı, güvenli, huzurlu ve verimli çalışma alanları için risk faktörleri belirlenmekte ve önlemler alınmaktadır.

Bunun dışında personeller olası kazalar ve doğal afetlere karşı eğitim alırlar. Böylece herhangi bir acil durumda tüm ekip koordineli olarak hareket edebilmektedir.

1 Ocak 2013 tarihinde uygulamaya alınan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Gereğince;

Az tehlikeli Sınıfta 50 ve üzeri çalışanı bulunan işyerleri ile tehlikeli – çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde 1 personel çalışıyor olsa dahi İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri için OSGB firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ile anlaşması zorunluluğu bulunmaktadır.

Çalışılan firmanın görevlendireceği iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tehlike sınıfına göre belirlenmiş sürelerle çalışanlara hizmet sağlamaktadır.

İzmit OSGB Firması Hizmetleri

İzmir OSGB firması olarak uzman ekibimiz ile uzun yıllardır birçok şirkete çözüm ortaklığı sağlamaktayız. Uzman eğitmenlerimiz İzmit iş sağlığı ve güvenliği kursu ile tehlike sınıfına bağlı olarak alınması gereken önlemler ve gerekli eğitimi işveren de dahil olmak üzere tüm ekibe vermekle yükümlüdür.

OSGB Neden Gereklidir?

  • 50 ve daha fazla personeli bulunan iş yerlerinde Sağlık Birimi oluşturulması gerekmektedir.
  • Mevzuat gereği iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli bulundurulmalıdır.
  • Kuruluşlarda risk değerlendirmesi yapılması ve çalışanların bilgilendirilmesi zorunludur.
  • Gerekli düzenlemeleri yapmayan kuruluşlara farklı cezai uygulamalar söz konusudur.

İzmit OSGB firması olarak, iş kaybına uğramadan iş yerinde doğabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı tüm önlemleri alma gayesi ile faaliyet sürdürmekteyiz. Detaylı bilgi almak ve sorularınıza yanıt bulmak için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.