Irata Yüksekte Çalışma Eğitimi

Irata yüksekte çalışma eğitimi, yüksek alanda çalışan kişilerin iple erişim tekniklerini öğrenmesi adına alması gereken bir eğitimdir. Yüksek İşler, tüm iple erişim projelerinde ve eğitim programlarında IRATA (Industrial Rope Access Trade Association – Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği) standartlarını esas almaktadır. İple erişim teknisyeni olabilmek ya da bu alanda çalışabilmek için ırata belgesine sahip olmanız gereklidir.

Irata eğitimi nedir?

Irata eğitimi, yüksekte çalışan kişiler için iple erişim alanlarına müdahale edebilmeyi sağlayan ve bu nedenle tercih edilen bir eğitimdir. Mevzuatlar gereğince tüm iple erişim gerektiren işlerde çalışan personelin   IRATA standartları dikkate alınarak eğitim almaları gerekmektedir. Ekşioğlu OSGB bu alanda uzman kadrosu ile eğitim düzenler. Eğitime katılan kişiler ırata belgesine sahip olabilirler.

Irata yüksekte çalışma eğitimi içeriği;

Yasal Gereklilikler
Kaldırma işleri ve kaldırma yönetmeliği
Ekipman seçimi ve kullanımı
Ekipman bakım ve muayenesi
Halat sarma ve toplama teknikleri
Düğümler
Bağlantı Noktaları (Ankraj)
İp manevraları
İple erişim metotları
İş oturağı kullanımı
Düşüş tutucu lanyard ile tırmanış
Kurtarma ve taşıma
Askı Travması
İndirme cihazından ve yükseltici ipten kurtarma teknikleri
Kurtarma Teknikleri
Makara Sistemleri

Irata belgesi/sertifikası nedir?

Irata belgesi/sertifikası, eğitimi tamamlayan kişilerin iple erişim noktalarına dair gerekli eğitimleri aldığını, ip üzerinde çeşitli manevraları güvenli bir şekilde gerçekleştirebildiğini gösterir. Bu belgeye sahip kişiler ip üzerinde kalmış herhangi bir kişiyi kurtarma konusunda yetkin hale gelir.

Irata belgesi nasıl alınır?

Irata belgesi almak için öncelikle ırata yüksekte çalışma eğitimi almış olmanız gereklidir. Eğitime katılarak tamamladığınızda belgeye sahip olabilirsiniz. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Ekşioğlu OSGB ile görüşebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Irata eğitimi fiyatları ve diğer  tüm detaylar için uzman ekibimiz sizlere yönlendirme sağlayacaktır.

?

İçerik Hk: ırata eğitimi nedir, ırata belgesi nasıl alınır, Irata Sertifikası almak istiyorum, Irata Sertifikası nasıl alınır?