İstanbul OSGB Firması

İstanbul OSGB firması için şirketinize özel bir çözüm arayışında iseniz uzman Ekşioğlu OSGB ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek üzere kurulmuş özel kuruluşlar OSGB olarak isimlendirilmiştir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri; İş Sağlığı ve Güvenliğinin sağlanması, işyerlerindeki iş kazalarının en aza indirilmesi için kanunda belirtilen görev, yetki ve sorumlulukları yerine getirmektedir.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yani OSGB, bünyesinde iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli istihdam eden, iş sağlığı ve güvenliği ihtiyacı bulunan bütün işletmelere hizmet sunan bir kuruluştur. OSGB hizmetlerinden yararlanarak sizler de her yıl gerçekleşen binlerce iş kazasının önüne geçebilir ve işletmenizi daha verimli çalışılabilecek bir alana dönüştürebilirsiniz. Alanında profesyonel İstanbul OSGB  Firması Ekşioğlu, sizlere en doğru yönlendirmeyi sağlamaktadır.

İstanbul OSGB Firmaları

istanbul osgb firması, İstanbul OSGB Firmaları ve fiyat listesiÇok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli şekilde sıralanan işyerlerinin çalışan sayısına göre belirli eğitimlerden geçirilmesi, tehlike sınıfının gerektirdiği çalışmaların yapılması OSGB tarafından gerçekleştirilen faaliyetler içerisindedir. Aynı zamanda tehlike sınıfı çalışanlar için tedbirlerin alınması, tatbikatların düzenlenmesi de OSGB firmaları tarafından yapılmaktadır.

İşletmenize uygun OSGB desteği almak ve risk faktörlerini belirleyerek geliştirilmesi adına faaliyetler sürdürmek için siz de İletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Güçlü süreç takibi ve 24 saat destek ile profesyonel bir OSGB hizmeti alabilmeniz mümkün.

 

 

 

İstanbul iş güvenliği firması

İş yeri hekimi, sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı istihdam etme durumunda kalınmaz.

İstanbul iş güvenliği firması; Belirtilen personellerin sorumlulukları ve yükümlülükleri OSGB firması üzerindedir. OSGB ile iş sağlığı ve güvenliği hizmeti tek bir noktadan yürütülür. Böylece karışıklığın önüne geçilmiş olur.

İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleriyle gerçekleştirilen sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı ile iş akışınız düzenli şekilde devam eder. Kayıtlar periyodik olarak tutulduğu için evrak ya da dosya takibi yapmak durumunda kalınmaz.

Yasa ve mevzuat güncellemelerini yakından takip eden uzman ekibimiz, en iyi hizmet için sizlere en doğru yönlendirmeyi sağlayacaktır.

Doğru bilgilendirmeler ve profesyonel hizmet için hemen uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da OSGB Faaliyetlerimizi Nasıl Gerçekleştiririz?

  •  OSGB faaliyetlerimiz ile hizmet verdiğimiz firmalara tehlike sınıflarına göre düzenli aralıklarla iş güvenliği raporu hazırlanır. 
  • Anlaşmalı olduğumuz firmalara sunulan iş sağlığı güvenliği kapsamındaki raporlar ile güvenlik süreçleri ve risk yönetimi konularında ciddi oranda destek sağlanarak sıfır kaza politikasına yardımcı olup verimliliği de artırmış olur.
  •  İstanbul OSGB firmaları titizlikle çalışarak tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini ISO 45001 sertifikasyonuna göre yerine getirmekte ve tek bir noktadan yürütülmektedir. Belirtilen personellerin sorumluluk ve yükümlülüklerini İstanbul OSGB firması üstlenmektedir.
  • İstanbul OSGB firmaları, yeni işe başlayan personellerin işe alımında uygulanan prosedürleri en ince ayrıntısına kadar hazırlanmakta, mobil sağlık hizmeti ile sağlanan sağlık tetkiklerini alanında uzman işyeri hekimleri ile  ek-2 ağır işlerde çalışma raporu düzenler ve firma bünyesinde bu hizmeti yerine getirir.
  • İstanbul OSGB firmaları, anlaşmalı oldukları firmalarda iş kültürü bilincini oluşturmayı amaçlar.
  • İş verenin sorumluluğunda olan iş sağlığı ve güvenliği hizmeti aynı zamanda alınması gereken önlemler çerçevesinde iş güvenliği profesyonellerin de sorunluluğundadır.  Bu hususa dikkat ederek, çalışanların iş güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi sağlanır ve personellere alanında uzman ekipler tarafından eğitimler verilir.


OSGB firmaları tarafından anlaşmalı olduğu firmalarda iş güvenliği çalışmalarında değerlendirmeler yaparak riskler tespit edilir ve firmanın iş sağlığı ve güvenliği kapsamında  standartlar tespit edilerek tehlike ölçümleri ve sınıflandırılmaları yapılır. Bu analizler doğrultusundan firmalara iş sağlığı ve güvenliği uzmanı , iş yeri hekimi, hekim yardımcı, hemşire, diğer sağlık personeli gibi uzman personellerin atanması sağlanır. Atanan personellerin çalışma saatleri işyerinin tehlike sınıfına göre nace koduna göre belirlenir. Kanunlarla açıklanan bu süreçler standart en az  süreleri içermektedir. Bu çalışmalar sonucunda iş yeri çok tehlikeli, tehlikeli, az tehlikeli olmak üzere 3 sınıftan uygun uzman olanına atama yapılır.


İstanbul’da OSGB Hizmeti Verdiğimiz İlçeler Adalar

OSGB – Anadolu Yakası OSGB – Arnavutköy OSGB – Avcılar OSGB – Avrupa Yakası OSGB – Ataşehir OSGB –  Bahçelievler OSGB – Bağcılar OSGB – Bakırköy OSGB – Beyoğlu OSGB – Büyükçekmece OSGB – Başakşehir OSGB – Beşiktaş OSGB – Beykoz OSGB – Beylikdüzü OSGB – Çatalca OSGB – Çekmeköy OSGB – Esenler OSGB – Esenyurt OSGB – Eyüp Sultan OSGB – Fatih OSGB – Gaziosmanpaşa OSGB – Güngören OSGB – Hadımköy OSGB – Kadıköy OSGB – Kağıthane OSGB – Kartal OSGB – Küçükçekmece OSGB – Maltepe OSGB – Merter OSGB –  Sultanbeyli OSGB – Şile OSGB- Şişli OSGB – Pendik OSGB – Tuzla OSGB – Ümraniye OSGB – Üsküdar OSGB –– Zeytinburnu OSGB

Ekşioğlu OSGB İstanbul’un hemen hemen her noktasında bulunmakta, Anadolu ,Avrupa Yakası ve İzmit de yer alan firmalara hizmet vermektedir. Bulunduğunuz ilçede Ekşioğlu OSGB firması olmaması önemli değildir geniş hizmet yelpazesi ve kadrosu ile her ilçede hizmet sağlamaktadır. Geniş kriterlere ve uzman ekiplere sahip Ekşioğlu İstanbul OSGB, tüm bölgelere hizmet vermektedir. Uzman ekip aracılığıyla işletmenin kendisine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sağlanmakta ve işletmenin  personellerine eğitim verilmektedir.

İstanbul OSGB Firmalarının Avantajları


OSGB firmamız ile anlaşmalı olan işletmeler iş yeri hekimi, diğer sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı gibi personelleri istihdam etme durumunda kalmaz, İstanbul OSGB aracılığıyla iş yerinin hüküm ve sorumlulukları yerine getirilir. Daha sağlıklı ve güvenlikli iş ortamının oluşturulması için iş sağlığı ve güvenliği kapsamındaki görevleri titizlikle yürütür, olası tehlikenin önüne geçer, işverenin ve personellerinin beklenmedik risklere maruz kalmasını engeller. İşten kaynaklanan yaralanmaların ve hastalıklarının azaltılması ve ortadan kaldırılması için daima çalışmalar yürütülür. Çalışan personellere  sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak  iş akışının düzenli bir şekilde devam etmesine olanak sağlar. Periyodik olarak yapılan iş sağlığı ve güvenliğine ait kayıtlar saklanır,  geçmiş ile bugün arasında değerlendirme yapılmasına imkan sağlar  ve işyerinde  işçiler ve yöneticiler için daha sağlıklı ve güvenlikli bir iş ortamı yaratılır.

İstanbul OSGB Firması; Hizmetler Hakkında Bilgi Talep Edin